Złacza wysokonapięciowe

Złącza wysokonapięciowe.

Promocja cenowa ograniczona czasowo do 31.05.2018, 10% zniżki!!!

złącza wysokonapięciowe

złącza SHV

Posiadamy w ofercie złącza wysokonapięciowe wysokiej jakości w korzystnych, promocyjnych cenach. Poniżej przykładowy zakres cen dla sprzedaży detalicznej.

Złącza:

  • SHV od  36 zł netto/szt.
  • MHV od  28 zł netto/szt.
  • 10kV od 94 zł netto/szt.
  • 20kV od  102 zł netto/szt
  • HN od  36 zł netto/szt.
  • 7/16 od 45 zł netto/szt.

Złącza koncentryczne wysokonapięciowe wykorzystywane są w urządzeniach służących do analizy powierzchni i komponentów, w tym spektrometrów elektronowych, emiterów jonowych,  sprzętu związanego z podciśnieniem i próżnią, zasilaczy do urządzeń laserowych oraz zgrzewarek ultradźwiękowych. Nie jest to pełne spectrum zastosowania  złącz typu SHV,MHV, 10kV, 20kV, 7/16, HM

Złącza wysokonapięciowe są w wielu przypadkach pochodnymi złącz BNC

Samo złącze BNC  tak naprawdę nie jest uważane za złącze wysokiego napięcia, ponieważ jest ono przeznaczone tylko do 600 V prądu stałego, W większości wyżej przedstawionych zastosowań wymagane są większe odporności na przebicie.

Złącze MHV wygląda podobnie do BNC, ale jest nieco głębsze i ma lekko wystającą izolację na wtyczce. MHV oznacza „Miniature High Voltage” i ten typ złącza jest przeznaczony dla maksymalnie 5 kV i 3 amperów. Złącze MHV jest powszechne w starszych systemach i urządzeniach, ale nie jest uważane za bezpieczne według dzisiejszych standardów, ponieważ możliwe jest dotknięcie palcem pinu męskiego, co może spowodować fatalne w skutkach porażenie prądem.

Nowsze urządzenia stosują złącza SHV (bezpieczne złącze wysokiego napięcia) o wartościach znamionowych napięcia i pradu  5 kV i 5 amperów.

SHV ma zagłębiony męski sworzeń, więc nie można dotykać pinu palcem. Wymiary złącza SHV uniemożliwiają podłączenie go do złącza BNC lub MHV. Jest również zaprojektowany tak, że w przypadku rozłączenia kabla połączenie wewnętrzne jest rozłączane przed rozłączeniem zewnętrznego ekranu (GND) .

W przypadku wyższych napięć w urządzeniach, takich jak sterowniki jonowe, kolejnym oferowanym produktem jest złącze 10 kV SHV.

Złącze 10 kV SHV jest znacznie większe niż złącze 5 kV SHV, posiada zagłębione wtyki.